Hakkımızda


Arıkan&Arıkan Avukatlık Bürosu, başta Fikri ve Sınai Haklar Hukuku olmak üzere müvekkillerine her türlü hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetini etkin, hızlı ve doğru çözümler sunan, Ankara merkezli bir avukatlık bürosudur. Büromuzun öncelikli hedefi, müvekkillerinin hukuki yararlarını öncelikli kılıp, her koşulda memnun ve tatmin edilmelerini sağlamaktır. Büromuzun vizyonu ise yerli ve yabancı müvekkillerle birebir iletişim kurarak müvekkillerin soru ve sorunlarından haberdar olmak, karşılaştıkları hukuki sorunlarda ayrıntılı analiz ve çözüm yollarını belirleyerek müvekkillerini memnun etmektir.

Avukatlık Büromuz Fikri ve Sınai Haklar Hukuku (Bilhassa Marka, Patent, Endüstriyel Tasarım, Telif Hakkı), Orman Hukuku, Kadastro Hukuku, Eşya Hukuku, Tapu İptal Tescil Davaları, Aile Hukuku (Boşanma, Mal Ayrılığı, Nesep Tanıma, Soyadı Değişikliği), İş Hukuku, Şirketler Hukuku, Sözleşmeler, Uluslararası Kararların Türkiye’de Tanıma ve Tenfizi, Ticari İşletme Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Miras Hukuku ve Borçlar Hukuku alanında çalışmakta olup, Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti vermektedir.
Büromuz alanında uzman beş avukat, üç stajyer avukat ve katibiyle müvekkillerine hizmet vermeye devam etmektedir.  

Kurucu ortak Av. Serdar ARIKAN, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, Taşınmaz Hukuku, Ticaret Hukuku, Orman Hukuku, Eşya Hukuku, Kadastro Hukuku ve Borçlar Hukuku alanlarında uzmandır. Kendisi, belirtilen alanlarda 26 yıl hakimlik yaptıktan sonra, 2008 yılından bu yana avukat olarak görev yapmaktadır. Aktif avukatlık kariyerinin yanında hukuki danışmanlık, çeşitli bilirkişilik sertifika programları, seminer ve konferanslarda da bilgi ve tecrübesini ilgililere aktarmaktadır.
Kurucu ortak Av. Fatma ARIKAN BALAK, Selçuk Üniversitesi mezuniyetini takiben 2006 yılında aktif avukatlık kariyerine başlamıştır. 2006 yılında Kırıkkale Üniversitesi’ nde Yüksek Lisans eğitimine başlayan Av. Fatma ARIKAN BALAK, yüksek lisans eğitimine Gazi Üniversitesi ve İngiltere Bournemouth Üniversitesi’ nde devam etmiştir. Kurucu Ortak sıfatıyla avukatlık kariyerine Arıkan& Arıkan Avukatlık Bürosu’ nda devam etmektedir.